image

Dış Cephe Cam Temizliği

Sağlıklı yaşamı etkileyen en önemli faktör temizliktir. Yaşanılan alanın temiz tutulması, bedenin temiz tutulması ile eşdeğer bir öneme sahiptir. Bu bakımdan yapının iç kısımları kadar dış cephesi de önem arz eder. Dış cephede bulunan camlar kir ve kireç oluşumuna en müsait konumda olduklarından, içeriden temizlenmesi oldukça zordur.Dış cephe temizliği, çok tehlikeli işler sınıfında yer almaktadır. Bu işi uygulayacak olan firmanın mutlaka “nace” kodunda geçerli“çok tehlikeli işler yapabilir” yetkisine sahip olması gerekir. Cleandays Temizlik Hizmetleri, kurallara uygun ve iş sağlığı yönergesini baz almaktadır. Dış cephe cam temizliği, özellikle ekstra koruma gerektiren bir iş olduğundan, tüm tedbirler harfiyen uygulanmaktadır. Dış cephe, tamamıyla korumasız olarak dış dünya ile temas halindedir. Dışarıdan gelen kirli hava, fabrika dumanları ve kötü hava koşulları gibi nedenlerle sıklıkla kirlenmekte ve bakteri oluşumlarına zemin olmaktadır. Dış cephede bulunan camlar kir ve pas tutumuna en müsait konumda olduklarından,içeriden temizlenmesi oldukça zordur. Gerekli tedbirler eşliğinde kullanılabilir 3 adet yöntem mevcuttur. Bu yöntemler saf su ile yıkamak, mobil vinç kullanılarak temizlemek ve mevcut sisteme sahip olmayan yapılarda, erişilemeyen alanlarda kullanılmak üzere firmanın, halatlı erişim sistemlerine başvurmasıdır. Kuvvetli temizlik malzemesi gerektiren bu alanlar, sıradan market temizleyicileri ile temizlenememektedir. Buna göre hem tehlikeleri bulunan hem de bakterileri tam anlamıyla yok etmeyecek olan bu yöntem yerine işin hakimi bir firma ile anlaşmak doğru olacaktır.Cleandays Temizlik Hizmetleri, sizlere aradığınız ayna gibi görüntüyü sunar. Kötü görüntüyü yok eder ve müşterilerine temiz bir gökyüzü manzarası bırakarak hayatınızı güzelleştirir. Yapı durumuna göre, kullanılan dış cephe cam temizlik yöntemlerini şu şekilde maddeleyebiliriz;

  • Saf Su İle Yıkama Sistemi: Saf su kullanılarak, genellikle dış cepheye uygun formda ve şekilde, saplı bir temizlik fırçası kullanılarak yapılan yıkama sistemidir. Çok yüksek yapılarda sık tercih edilmese de kullanıcıya etkin ve titiz bir temizlik sunar.

 

  • Mobil Vinç Kullanarak Temizlik:Yüksekliği 5 metreyi aşan yapılarda temizliği yapan kişinin güvenliği ön planda tutularak bir vinç sepetine binmesi ve dış cepheyi gerekli malzemeler yardımıyla temizlemesi işlemidir. Bu durumda temizlik çalışanı, sepete emniyet kemeri ile kendini bağlar ve meydana gelebilecek kazalardan kaçınılmış olur.

 

  • İpli Erişim Sistemleri: Günümüz teknolojisine uygun inşa edilmeyen yapılarda ve eski binalarda kullanılan, temizlik firmalarının, iş ve güvenliğini ön planda tutarak kullandığı sistemlerdir. Temizliği yapan kişi gerekli donanımlarla ve harness emniyet kemeri bağlanarak emniyetli bir şekilde bina üzerinde temizliği gerçekleştirir. Bu gibi temizlik sistemlerinde iş güvenliği, yalnızca işi yapan kişiyi değil, etrafta dolaşan insanları da kapsadığından Cleandays firması işyeri çevresinde de gerekli önlemleri almaktadır.

Hızlı iletisim
  • 0312 911 52 04
  • 0541 446 53 66
  • info@cleandays.net
Bizimle İletişime Geçin
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

Cleandays

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?